„Bohužel došlo ke zpoždění. V současnosti už navážíme a instalujeme technologie, do konce června by všechno mělo být připraveno. Začátek července vidím pro rozjezd jako reálný,“ potvrdil ředitel Kemmerich Czech Rostislav Hanák. V polovině tohoto měsíce pak firma plánuje pohovory se zájemci o práci. „Lidé různých profesí se nám hlásí už nyní,“ poznamenal Hanák.

Podle zjištěných informací má podnik do konce srpna, kdy pojede v jednosměnném režimu, zaměstnat pětadvacet lidí. Stavy zaměstnanců se ale budou skokově navyšovat. „Od září chceme zahájit dvousměnný provoz, od příštího roku třísměnný,“ upřesnil Rostislav Hanák. V té době už bude továrna podle plánu zaměstnávat kolem sto šedesáti lidí.

Vedení Obecního úřadu v Leskovci by uvítalo kvalitnější komunikaci ze strany vedení firmy Kemmerich. „Na práci v továrně se ptá spousta lidí, bohužel často nejsme schopni odpovědět. Veříme, že v tomto směru se situace brzy zlepší,“ podotkl starosta Leskovce Miroslav Holubec.

V době výstavby továrny podle jeho slov nedocházelo k žádným komplikacím a existenci nového podniku na území obce vnímá pozitivně.

„Leskovec sice nemá vysoké procento nezaměstnaných, i tak bude továrna určitě přínosem. Už nyní Kemmerich zaměstnává čtyři naše lidi,“ dodal starosta.

Továrna v Leskovci se zaměří na výrobu automobilových komponentů. V této první fázi investuje Kemmerich-group přes jedenáct milionů euro. Do budoucna má v plánu další rozšíření továrny.