„Ve středu ráno byla v bytě pořádná zima. Když jsem se ale večer vrátila z práce, byl už příjemně vyhřátý, což mi samozřejmě udělalo radost,“ ocenila Eva Sobková ze Vsetína. Nízké teploty a žádosti od lidí uspíšily zahájení provozu v podniku Zásobování teplem Vsetín a.s. „Začali jsme v pondělí k večeru, nějaký čas ale samozřejmě trvá, než se celá soustava zahřeje,“ řekl Roman Mendrygal, předseda představenstva společnosti.

Současný stav nepovažuje za nijak výjimečný. „Snad každou druhou sezonu to začátkem září bývá podobné, a začíná se proto již v tomto pozdně letním období topit. Když se pak dostaví babí léto, dodávky opět ukončíme,“ doplnil Mendrygal. Ve čtvrtek v dopoledních hodinách se začalo topit také v Karolince. „Bylo sedm a půl stupně, k tomu padal vytrvalý déšť, takže lidé z paneláků sami začínali volat,“ uvedl Antonín Šiška, vedoucí provozu městského bytového podniku v Karolince.

Se spuštěním kotlů podle jeho slov počítali a byli připraveni „Nyní topíme přerušovaně. Ráno, když lidé odcházejí do práce a potom odpoledne,“ doplnil Šiška. Snažší situaci mají lidé na vesnicích, kteří můžou spoléhat jenom na sebe. „V takovém psím počasí naložím do kamen a za chvíli máme teplo. Pokud by chladno pokračovalo celý podzim, znamenalo by to další peníze navíc,“ obává se Alois Maňák z Huslenek. ⋌