Po nalezení praskliny v potrubí šly opravy rychle. Vše trvalo téměř dva dny.

Obyvatelé havárií dotčeného sídliště byli pochopitelně rozladění.

„Teplá voda přestala téct v neděli odpoledne. Ten den už nikdo nic neřešil. Až v pondělí dopoledne se na vchodových dveřích objevil lístek, že se na opravě intenzivně pracuje,“ popisuje Petra Proksová bydlící v sídlišti Rokytnice.

Že se nic nezměnilo ani do dalšího dne, jí na náladě nepřidalo.

„Jsem naštvaná. Chápu, že se může havárie stát, ale větší informovanost by neškodila. Třeba odhad, dokdy tento stav potrvá. Ať víme, jak se zařídit. Přece jen je horko, každý se chce alespoň osprchovat,“ říká Vsetíňanka.

„Měli dát vědět okamžitě, u nás se to na dveřích objevilo až v pondělí k večeru. A informace byla neurčitá, nevíme ani zhruba, kdy to pustí,“ dodal další Rokytničan Vladimír Hrbáček.

Předseda představenstva společnosti Zásobování teplem Vsetín Michal Chmela ujistil, že informační kampaň rozjeli v pondělí po ránu. „Na web šla zpráva hned, následně jsme obvolávali správce domu a postupně oblepovali vstupní dveře. Při takovém rozsahu nejde všechny informovat ve stejný čas,“ vysvětlil Chmela.

Určit alespoň přibližný čas zprovoznění je u poruchy na horkovodní síti problém. Trubky o průměru pětadvacet centimetrů jsou uložené v kanále z betonových profilů.

Pokud prasknou a na povrch nevyvěrá voda, je nejtěžší najít pomocí půdních mikrofonů a dalších metod místo havárie.

„Když už víme, kde je problém, dá se odhadnout i čas potřebný k opravě. V této chvíli chlapi zavařují prasklinu a voda v Rokytnici podle mě v podvečer poteče,“ vypočítával včera v poledne Michal Chmela.

Dodávku se podařilo obnovit ještě dříve, teplá voda začala v bytech proudit v patnáct hodin.

V tomto případě se nenaplnila hrozba, že po opravě mohou vzniknout další komplikace.

„Horkovodní potrubí je staré padesát let. Po znovunapuštění a natlakování může povolit někde něco jiného,“ upozornil Milan Šimunič, manažer produktu Zásobování teplem Vsetín.