V pátek ji čeká poslední školní den. Tradiční poslední zvonění v maskách, s fixy či voňavkami tady neplánují. „Místo toho budeme mít proslov ke škole a učitelům. Všichni se sejdou v tělocvičně, přijde i pan starosta," popisovala program závěru školního roku mladá Jablůnčanka.

Devátou třídu ukončí Tereza s vysvědčením plným jedniček a několika dvojek. „Jsou tady dobří učitelé a mám tu hodně kamarádů. Ve škole mně vždycky nejvíc bavila angličtina. Dokonce jsem dřív přemýšlela, že bych v budoucnu dělala i překladatelku, ale rozmyslela jsem si to," svěřila se skoro absolventka Základní školy v Jablůnce.

Angličtinu si už v praxi vyzkoušela. „Když jsme byli s našima na Slovensku, byl tam jeden Maďar. S ním jsem se domlouvala anglicky. Cizí jazyk se vždycky hodí," řekla Tereza Košárková, která ve volném čase dříve navštěvovala aerobik. Po prázdninách začne navštěvovat Masarykovo Gymnázium ve Vsetíně. „Ze třídy nás tam jde šest. Potom bych chtěla jít na vysokou školu studovat pedagogiku nebo psychologii. Ráda totiž pomáhám lidem," prozradila své plány do budoucna Tereza.

Nejvíc jí po opuštění školy budou chybět kamarádi. „Už jsme si s některými domluvili první sraz," řekla mladá blondýnka. Další plány na prázdniny zatím nemá.

„Na dovolenou asi nepojedeme, naši totiž nemají moc času. Ale na nějaký výlet se jako každý rok určitě pojede. Třeba na Slovensko k termálním pramenům," dodala Tereza Košárková.