„Při dešti se vsakuje do teras voda a vyplavuje cement. Ocelové prvky konstrukce jsou navíc místy totálně zrezivělé. Působením mrazu se taky ničí beton,“ uvedl výčet chyb a poškození ředitel Domu Kultury Milan Kostelník.

Budova domu kultury byla v minulosti předmětem majetkového sporu mezi odbory Zbrojovky a firmou Kamu. Nejasný stav komu objekt patří způsobil, že se řada nutných oprav stále odkládala. Město budovu získalo před čtyřmi lety. „Zajímalo by mě proč tam nechávají lidi chodit, jako by se nic nedělo. Až to s někým spadne bude pozdě,“ rozčílila se překvapená vsetíňanka Petra Mikušová.

„To se dalo čekat, přece jen je kulturák celkem starý. Ale myslím, že kdyby to bylo až tolik nebezpečné, tak by tam nenechali chodit lidi,“ zapřemýšlel sedmačtyřicetiletý Pavel Ondrůš ze Vsetína. Zatím není podle města nutné provoz na kritických místech kulturního domu zastavit. S opravami už ale není možné váhat. Proto radní připravují návrh řešení. Tím dočasným je, že se potřebná místa podepřou řadou dřevěných kvádrů. „To ale omezí pohyb chodců v průchodu pod velkou terasou i po chodnících pod malou terasou,“ popsala mluvčí města Jana Čadová. Terasy by podle ní měly být podepřeny nejpozději do konce prosince.

Tato opatření vydrží nejdéle pět let. Tak dlouho ale vedení města čekat nechce. „O nutných opravách se bude jednat. Musíme však počkat, co dovolí rozpočet,” doplnila Jana Čadová.