V Rožnovském pivovaru proteče v nynějších vedrech hrdly žíznivých zákazníků několik tisíc piv týdně. Na odbyt jdou nejvíce světlá jedenáctka Radhošť a třináctistupňový polotmavý Rothschild. „V letním obdobní, navíc umocněno nynějším horkem, se u nás vypije průměrně patnáct hektolitrů každého z nich za týden. Radhoště možná i o něco více," řekl sládek Rožnovského pivovaru Richard Vetyška.

Podle jeho slov jede pivovar na maximum a prakticky nemá možnost vytvářet si zásoby. Stíhá tak akorát uspokojit požadavky nynější poptávky. „Vaříme nyní jen zmíněné dva druhy piva. V jiných obdobích stíháme i vysokostupňové speciály. Teď by ale toto pivo nestačilo dozrávat," řekl Richard Vetyška.

Poněkud odlišná je situace ve vsetínském minipivovaru Valášek. Na nedostatek zákazníků si rozhodně nestěžují. Nicméně ani nynější počasí nepřineslo podle majitele pivovaru Jana Dohnala žádné extrémní výkyvy. „Poptávku máme stabilně dobrou. Je to ale dáno tím, že v naší klientele převažují spíše cizinci než přímo Valaši," vysvětlil Jan Dohnal.

Rozporuplné pocity mají z letních veder provozovatelé restaurací. Přes den, kdy slunce pálí nejvíce, se totiž zákazníci do jejich podniků příliš nehrnou. „Do sedmi hodin je mrtvo. Až poté, kdy zajde slunce a horko trochu poleví, lidé přijdou. Pak už ale v pohodě sedí třeba do jedenácti nebo do půlnoci," zhodnotil majitel vsetínské restaurace U Splavu Tomáš Katnar.