Vlekaři se znovu pouštějí do zasněžování, lyžaře lákají také na obnovené večerní lyžování. Od pátku se bude večer za umělého osvětlení lyžovat například na sjezdovce v Karolince. V minulých dnech tato možnost neexistovala, provozovatelé areálu chtěli sjezdovky co nejvíce šetřit.„Teď ale znovu začneme se zasněžováním. Už nyní jsou ale podmínky pro jízdu dobré. Na sjezdovce je třicet až padesát centimetrů sněhu. Hlína není nikde,“ přiblížil Roman Křenek ze Skiareálu Karolinka.

Teploty pod nulou a až pět centimetrů nového sněhu hlásí podle sněhového zpravodajství serveru Infočesko Ski areál Sachova studánka v Horní Bečvě. V provozu jsou zde všechny vleky. Příznivé podmínky jsou i v dalším hornobečevském lyžařském středisku Rališka. „Podmínky se v těchto dnech skutečně zlepšily. Navíc budeme znovu zasněžovat,“ potvrdil Jan Vaníček z areálu Rališka. Lyžaři zde budou mít možnost využít sedačkové lanovky a znovu si užít také večerní lyžování. Na sjezdovkách v areálu leží asi půl metru sněhu.

Po týdenní přestávce se bude o víkendu lyžovat také v Pozděchově. V minulých dnech se nelyžovalo kvůli údržbě technického vybavení. „Využili jsme nepřízeň počasí k opravám,“ vysvětlil provozovatel areálu Pavel Zicha. Nadcházející víkend už budou oba tamní vleky připraveny. „Dosněžíme oblevou způsobené sněhové ztráty a určitě pojedeme,“ řekl Zicha.

Dobré podmínky pro nadcházející víkend hlásí velkokarlovické sjezdovky Razula, Horal či lyžařský areál Kyčerka, lyžovat se bude také na Pustevnách, kde pojede šest vleků a lanovka. „Podmínky jsou poměrně dobré. Přibylo asi tři až pět centimetrů sněhu a sněží i nadále,“ přiblížil ve čtvrtek provozovatel Karel Šrubař.

Provoz by znovu rádi obnovili také ve ski areálu Búřov ve Valašské Bystřici, kde se již několik dní nelyžuje. Podle vedoucího areálu Emila Korduliaka by se to mohlo podařit už dnes či o nacházejícím víkendu. „Musíme ale dosněžovat, k čemuž potřebujeme chladnou noc,“ přiblížil ve čtvrtek odpoledne Korduliak s tím, že příští týden už bude areál v provozu určitě.

Horší podmínky stále přetrvávají pro běžkaře. Nedostatek přírodního sněhu nedovoluje strojovou úpravu stop na Pustevnách, trasy jsou proto sjízdné jen velmi obtížně. Nesjízdná je pro běžkaře oblíbená hřebenovka ze Vsackého Cábu přes Soláň na Bumbálku.