Náklady na provoz zimního stadionu se šplhají ročně ke třem a půl milionům korun. Zařízení přitom vydělává jen osm měsíců v roce. „Nad vodou nás drží mužský hokej, který podporuje město. Jinak bychom prodělávali,“ potvrdila Miroslava Wrzecká ze společnosti ST Servis, která stadion provozuje.

Hodina tenisu přijde zájemce na sto šedesát korun. „Sice už se hraje venku, předpokládáme ale, že pokud se ochladí, nebo bude zima, lidé si k nám cestu najdou. Zejména proto, že v klasické hale by zaplatili mnohem více,“ řekla Wrzecká.

Tenisté nejsou jediní, kteří začnou plochu zimního stadionu využívat. Dělit se o ni budou s in-line hokejisty, kteří zde začnou trénovat.

Jak uvedl mluvčí města Josef Beneš, historicky první tenisová sezona začne v sobotu a skončí v červenci. Poté se začne mrazit nový led. Krátkou přestávku si sportovci udělají od 16. do 18. května. „To zde bude probíhat Valašský autosalon, na němž se představí automobily, čtyřkolky a motocykly více než dvaceti evropských i zámořských značek,“ přiblížil Beneš.