Pracovníci Muzea regionu Valašsko připravili pro početné davy návštěvníků bohaté menu plné vystoupení, zábavných aktivit i dobových specialit s příchutí středověku. Vystoupení skupin historického šermu střídaly hudební bloky kapely Devětsil, která dokreslovala atmosféru dobovou muzikou. Představil se také kouzelník či kejklíři.

Primář chirurgického oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Radim Slováček.
Vsetínská nemocnice je v plném provozu. Vrátila se k plánovaným operacím

Z pestrého programu si mohli vybrat nejmenší, ale i dospělí. „Novinkou byly letos zábavné aktivity pro celé rodiny, které jsme připravili na nádvoří zámku,“ přiblížil za Muzeum regionu Valašsko Jiří Koňařík. Děti si tak mohli vystřelit z praku, nebo se proplétat lanovou prolézačkou. Některé ze stanovišť vyráběli samotní zaměstnanci muzea.

Vizualizace budoucí podoby plánovaného kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm
Rožnov nevzdává sen o novém kulturním centru, dodavatele hledá už potřetí

Na hvězdárně mohli zájemci předvést svůj um a mnohdy dokázat odvahu na rytířských trenažerech, zastřílet si z luku, k vidění byly už tradiční ukázky dravců ze Záchranné stanice v Hošťálkové. „V ceně zakoupené vstupenky byla i prohlídka hvězdárny. Návštěvníci se tak mohli seznámit s našimi novinkami, kterými jsou model sluneční soustavy i interaktivní sluneční hodiny,“ dodal Koňařík.

Templářské slavnosti byly tradičně plné dobrot k ochutnání, řemeslných ukázek a prodejních stánků se stylovým sortimentem.