Soutěž Šumný Vsetín je určená dětem i dospělým. Přihlášení fotografové budou hodnocení ve dvou kategoriích – děti do patnácti let a ostatní nad 15 let.

Soutěžní snímky (maximálně deset fotografií) je nutné doručit organizátorům do 10. listopadu letošního roku. „Zaslané fotografie nemusí mít konkrétní rozměry a velikost. Ovšem platí, že čím vyšší rozlišení snímku, tím lépe,“ radí pořadatelé.

FOTO LZE DODAT NA CD, MAILEM NEBO PŘES INSTAGRAM

Fotky lze dodat několika způsoby. Mohou být na CD, které jejich autor zašle či osobně doručí na adresu Diakonie ČCE – středisko Vsetín, Smetanova 1484, 755 01 Vsetín. Na obálku stačí napsat heslo Šumný Vsetín 2020.

Snímky lze poslat také e-mailem na adresu vodakova@diakonievsetin.cz.

„Do předmětu zprávy napište Šumný Vsetín 2020, v mailu uveďte také jméno, příjmení a věk,“ vybízí pořadatelé.

Soutěžit je možné také přes Instagram. Postup je takový, že zájemce o účast v soutěži se nejprve musí stát sledujícím instagramového účtu vsetínské Diakonie (@diakonievsetin). Poté už si jen vybere soutěžní téma a může fotit. Pořízený snímek či snímky poté umístí na svůj veřejný instagramový profil s hashtagem #sumnyvsetin15 (pro děti do patnácti let) nebo #sumnyvsetin (starší patnácti let) a označí vsetínskou Diakonii (@diakonievsetin).

Shromážděné soutěžní snímky bude hodnotit odborná porota v čele se vsetínským fotografem Robertem Goláněm. Od 26. listopadu budou pak fotografie vystavené ve vestibulu Kina Vatra Vsetín. Vernisáž se uskuteční týž den v 15.30 hodin. Soutěžící, kteří se v každé z věkových kategorií umístí na prvním, druhém a třetím místě, se mohou těšit na věcné ceny. Mediálním partnerem soutěže Šumný Vsetín je i Valašský deník.

Diakonie Vsetín je největší poskytovatel sociálních služeb na Vsetíně s šestnáctiletou tradicí. Zajišťuje komplexní služby pro seniory, kteří ztratili svou soběstačnost a jsou odkázáni na pomoc druhých. Rovněž nabízí pomoc dospívajícím či rodinám s dětmi, kteří jsou dlouhodobě v nepříznivé sociální situaci a nedokáží ji sami řešit. Od roku 2016 poskytuje službu domácího hospice.