Nadšení z reality show Peče celá země se ve středu 19. února přeneslo i do valašskomeziříčské Integrované střední školy – Centra odborné přípravy, kde uspořádali obdobnou soutěž pro své žáky.

„Věnečky jsem dělal potřetí, a protože se mi povedly, je reálná šance vyhrát,“ usmívá se Tomáš Horváth nad cukrářskými výrobky, jež vypadají ukázkově.

A jsou jenom jeho.

„Požádal jsem člena našeho týmu, aby mi vytvaroval dva kousky jako vzor. Když to viděla paní mistrová, zničila je a musel jsem je udělat sám,“ líčí žák oboru kuchař-číšník.

Ani Aneta Pavelková to s vylosovanou bábovkou s přídavkem vaječného likéru neměla snadné.

„Není to složité, ale je třeba všechno správně ušlehat a upéct. Žloutkovou polevu jsem zkusila úplně poprvé,“ vypráví budoucí cukrářka.

Odborná porota už své vítěze vyhlásila, veřejnost může jednotlivým týmům posílat facebookové „lajky“ do pátku. Soutěž nebyla jen variací oblíbené televizní podívané.

„Chceme, aby se naši žáci dokázali poprat s výzvami, které je v reálném životě čekají, naučili se pracovat v týmu a své dílo uměli prezentovat,“ vysvětluje zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Dagmar Zetková.