Speciálně upravený vůz, který svými rozměry umožňuje Adéle přepravu přímo na invalidním vozíku, vyšel na téměř 750 tisíc.

„Na nové auto nám přispěl stát a několik nadací. Stát částkou dvě stě tisíc, nadace Agrofert a Agel po padesáti tisících. Ze sbírky Srdce dětem dostala Adéla dvacet tisíc, finančním obnosem ji podpořilo i Konto bariéry," vypočítal otec Adély Libor Sekyra.

AUTO NA ZAKÁZKU VYROBILI V NĚMECKU

Z vlastních prostředků rodina do automobilu investovala něco přes dvě stě tisíc korun. Nový vůz vyrobili v Německu a rodině přivezli na objednávku. Je vybavený sklopnou rampou, takže rodiče nemusejí dceru složitě překládat na sedačku.

Šetří se i elektrický invalidní vozík, jehož životnost podle Adélčina otce značně trpěla častým demontováním.

„Auto teď využíváme každodenně na převoz dcery do školy, dost často k lékaři a samozřejmě na tréninky a sportovní činnost, kterou dcera provozuje," nechal se slyšet její tatínek.

ČTĚTE TAKÉ Ledové kry přehradily Hážovku v Rožnově i Bečvu ve Vsetíně

Pohodlněji se jim převáží i speciální vrhačská stolička, na které Adéla při hodu kuželkou sedí.

Úspěšná mladá reprezentantka se se svým hendikepem dokázala sžít a při sportovních disciplínách ze sebe vydává maximum. To potvrdila již na mnoha tuzemských i světových soutěžích.

Na svém kontě má například bronzovou medaili z mistrovství světa juniorů v nizozemském Stadskanaalu. Je atletkou roku 2015, nejlepší juniorskou sportovkyní olomouckého okresu 2016. Získala například i bronz na Českém poháru v atletice tělesně postižených sportovců.

Adéla v současné době relaxuje a intenzivně rehabilituje v lázních. Už se ale těší na letošní sportovní sezonu.

„Začátkem května pojede na soustředění do Nymburka a pak hned 8. května ji čekají první závody Český pohár," prozradil její otec. Dodal, že se kromě spousty dalších závodů zřejmě letos zúčastní i mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku.

SOUVISEJÍCÍ

Adéla z Krhové je sportovcem Olomouckého kraje

Adéla Sekyrová z Krhové je atletkou roku 2015

Handicapovaná dívka získala s pomocí dárců moderní vozík