Večerní bouřky den před startem gastronomického svátku způsobily řediteli Villy Rosenaw nemalé vrásky na čele. „To jsem ještě neviděl. Bouřka vysadila celé okno z pantů.

Vítr nám polámal slunečníky na zahradě a hlavně nešla elektřina. Dodávku proudu obnovili až ve středu ráno,“ sdělil Deníku ředitel Villy Rosenaw Peter Krupka.

Pro návštěvníky, kteří už potřetí zavítají do Rožnova na Garden Food Festavil sestavil společně s šéfem kuchyně Petrem Jurajdou pětichodové degustační menu.

„Obsahuje studený a teplý předkrm, rybu, zvěřinu a dezert. V restauraci ho podáváme jako celek, buď s vinným párováním, nebo bez vína. Mimo restauraci si mohou návštěvníci dát i jednotlivé chody,“ vysvětlil.

Tatarák z tuňáka či ravioly plněné kozím sýrem fajnšmekry pěkně naladí.

„Dále si pochutnají na filetu z mořského vlka se zauzenou kaší či kančím hřbetu s kaštanovým pyré. Menu završí čokoládové brownie s bergamotovou zmrzlinou, kterou si sami vyrábíme,“ prozradil Peter Krupka.

Jídla připravuje čtyřčlenný tým zásadně z čerstvých surovin. Nic není předvařené, všechno se dělá až s objednávkou.

Jednotlivé chody roznáší servírky v bílých rukavičkách a předkládají je na speciálním servisu. Talíř, ze kterého gurmáni vychutnávají dobroty, vyjde až na tisíc korun.

Servírky Vendula (vlevo) a Karolína z restaurace Villa Rosenaw

Villa Rosenaw je jedním ze čtyř míst, kde se uskuteční program letošního festivalu jídla. Ve čtvrtek se mohou návštěvníci těšit na doprovodný program pro celou rodinu v Brillovce.

Pořadatelé připravili venkovní grilování, míchané drinky i koncert Xaviera Baumaxy a letní kino.

Čtvrtek i pátek ožije gastroochutnávkou i hudbou Masarykovo náměstí. Festival vygraduje víkendovým programem v městském parku.

Na návštěvníky čeká kuchařská show michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka a Davida Valíčka, pětatřicet gastroprodejců a sushi show. Na pódiu se objeví noví moderátoři, youtuberka Nikol Čechová alias Shopaholic Nicol a Milan Peroutka.

Pořadatelé představí festival v jiném světle.

„Letošní ročník bude úplně jiný. Potrvá pět dní, nebude ohraničený plotem a objeví se na několika místech ve městě,“ řekla Kateřina Vašků, ředitelka pořádající agentury P-TEAM.

Vize agentury je jednoznačná.

„Chceme představovat exkluzivitu a gastronomii budoucnosti s důrazem na regionální kuchyni a jednotně servírované jídlo, které má svůj příběh. Nabídneme ale také takzvané chill out zóny (odpočinkové, relaxační zóny – pozn. redakce), aby návštěvník, který přijde, neodcházel už po hodině či dvou, ale strávil s námi celý den,“ uzavřela Martina Vysloužilová z agentury P-TEAM.