Reprezentovala školu v okresním kole čtyřčlenných družstev mladších žáků, které vyhráli a postoupili do krajského kola. V klubu začala postupně porážet i starší zkušenější děti a vedoucí začali uvažovat o její účasti na mistrovství republiky.

„Je velice pracovitá na tréninku, který míváme dvakrát týdně. Když trénink končí, tak by ráda pokračovala alespoň s řešením úloh,“ popisuje talentovanou žačku trenér Jaroslav Košela.

Barbora se postupně svojí píli vypracovala během roku až na nejvyšší stupínek ve své kategorii. Mnozí začínající hráči provádí své tahy velmi rychle a samozřejmě i s chybami.

Slavnost jara přinese do Zlína písně, divadlo i třímetrový květinový strom. Koná se v neděli 14. dubna 2024
Kam o víkendu? Na Olympic, víno, panenky i vláčky či vzpomenout na Karla Kryla

„Barborka je rozvážná a každý tah si rozmyslí než potáhne figurkou,“ dodává trenér. Soutěž sledovali rodiče doma v Hošťálkové u počítače a doslova protrpěli celý víkend.

„V sobotu se hrálo pět partií a Barborce se podařilo zvítězit ve všech partiích. Před druhou šachistkou, kterou ve čtvrtém kole porazila, si vypracovala jednobodový náskok do neděle,“ popisuje turnaj Košela.

V neděli se začalo hrát v devět ráno a Barbora pokračovala v úspěšném tažení. Prohrála jediný zápas. Další čtyři partie už ovládla a s celkovým počtem osm bodů zvítězila v kategorii do 8 let. Může reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy nebo na Mistrovství Světa v Gruzii.