Tade je však ve svých deseti letech pořád především kluk se vším všudy, co k tomu patří. Také on prožíval začátek prázdnin v táboře. S kluky, které stejně, jako jeho, baví florbal. „Hraju ho už dva roky. Navedla mě na něj maminka. Řekla mi, že bych to mohl zkusit," říká školák.

Zkusil a baví ho pořád. Navštěvuje pravidelně florbalový kroužek ve své škole. Podruhé se pak vrcholem jeho florbalové sezony stal pobyt na táboře v Základní škole Vsetín-Luh, jehož hlavní náplní je právě tato hra. „Florbal mě moc baví. Jsem pořád v pohybu. Je tu taky plno kamarádů a musíme si vzájemně při hře pomáhat. Florbal je taková kamarádská hra. Nejvíce mě baví střílet na branku a dávat přesné přihrávky svým spoluhráčům. Ale ne vždy se mi to podaří," vyznal se Tadeáš ze svých pocitů k florbalu.

Chce se přiblížit svému vzoru Martinu Ostřanskému

Jako každý mladý sportovec má rovněž Tade svůj florbalový vzor. Je jím odchovanec vsetínského florbalu a český reprezentant Martin Ostřanský. „Rád bych to někdy dotáhl tak daleko, jako on. Snad se mi to podaří. Pokusím se o to. I když tatínek a trenéři mi říkali, že za Martinovým úspěchem je spousta práce, námahy a někdy prý taky bolesti. Mě to ale neodradí," říká přesvědčivě Tadeáš.

Je si zároveň vědom toho, že se to nemusí podařit. „Nevadí. Všichni nemůžeme být, jako Martin. Sice se o to porvu. Ale hlavně chci hrát pěkný florbal a být platným hráčem ve svém týmu," dodává Tade.

Mohlo by se zdát, že florbal zabere Tadeášovi všechen volný čas, a že ho v podstatě nic jiného nezajímá. Není tomu tak. Tade, kterého ve škole nejvíce baví především matematika a prvouka, má rovněž takové ty klučičí zájmy. Rád si s kamarády zařádí i při dalších hrách, s oblibou vyhledává také projížďky na kole. „Cykloturistiku můžu," chlubí se.

Až brácha povyroste, přivede ho k florbalu také

Nejenom ale to. Tadeáš ještě stihne být také skvělým bratrem. „Bráška se jmenuje Matouš a má necelé dva roky. Je ještě moc malý. Ale klidně ho i pomůžu nakrmit a je to taky moc prima, když si spolu hrajeme. Až povyroste, pokusím se ho přivést k florbalu a budeme hrát v jednom týmu," zasní se Tadeáš Trnka.

Jeho nejbližší plány? Společné prázdninové dny s maminkou a tatínkem. „A bráškou," zvolává Tade. „Pojedeme na Pálavu a na Senec. Moc se těším," doplňuje zadání svých dalších prázdninových dní.

Na školu nemyslí. „Vysvědčení bylo dobré a začátek školy je ještě daleko. Mám teď jiné starosti," řekl ještě Tadeáš Trnka a utíkal za svými florbalovými kamarády.

Začínal totiž závěrečný táborový turnaj. Tade se při něm spolu se svými kamarády pochlubil rodičům, co všechno se už ve florbalovém kumštu naučili. Nutno dodat, že se měl čím pochlubit. Byl platným hráčem svého týmu a navíc se mu podařilo taky dát nějakou tu branku.