Pro děti a mládež je však ve městech, ale také na dalších místech Valašska i mimo něj díky střediskům volného času připraven program, který jim na blížící se školní povinnosti dovolí zapomenout. „Větší zájem o letní tábory jsme zaznamenali už na počátku května. Pro děti máme připraveny pobytové tábory také na druhou polovinu prázdnin,“ uvedla Simona Hlaváčová ze vestínského

Střediska volného času Alcedo. Pro zájemce z řad dětí a mládeže má Alcedo otevřen každý den prázdninový klub od deseti do patnácti hodin, kde si mohou nejen zahrát stolní hry, ale mohou také využít internet. „Na druhou polovinu srpna chystáme příměstský tábor nazvaný Letem světem, kde se budou věnovat rukodělným pracím, část druhého pak bude věnována dramatické tematice,“ dodala Simona Hlaváčová s tím, že oba se uskuteční přímo v Alcedu.

Pobytové tábory se pak v srpnu navíc uskuteční také v bývalé hájence v Semetíně, děti se vydají také do Foglarovy Sluneční zátoky na řece Sázavě. Na zábavu i poučení ve druhé polovině prázdnin se mohou těšit také děti z Valašského Meziříčí a okolí. „Devětačtyřicet dětí z oddílu mladých ochránců přírody Falco už odjelo pod stany do Jívové v bývalém vojenském prostoru Libavá u Olomouce.

Čtrnáct dní tam s nimi bude také oddíl Orlovci z Hulína, všichni se zapojí do celotáborové hry Holubinky,“ prozradila Jitka Dvorská z meziříčského Střediska volného času Domeček. Na druhou polovinu srpna je připraven pro mladé ochránce přírody také fotoseminář ve středisku ochránců přírody na Bystřičce. „Chystáme také dožínky, kde si budou děti moci vyzkoušet i práci s ovčí vlnou a kolovrátkem,“ dodala Jitka Dvorská.