Navazují tím na tradici rožnovských klimatických lázní, které svůj rozkvět prožívaly na začátku 19. století a přetrvaly až do padesátých let století minulého.

Návštěvníci lázní mají možnost využívat 3 základní lázeňské procedury: především popíjení fermentovaného enzymového syrovátkového nápoje, a to vždy před každým jídlem, syrovátkové koupele a syrovátkové masáže. Neméně důležitá je biologicky aktivní a energetická výživa v podobě tradiční valašské kuchyně, s kvalitními bílkovinami a tuky, a v neposlední řadě čerstvý horský vzduch.

Současné ozdravné procedury jsou zaměřeny především na bolesti kloubů, páteře, zad, šlach a svalů čili celého pohybového ústrojí, revma, ale také problémy zažívacího traktu, dýchacích cest a dermatologické problémy.

Právě na tyto nemoci je zaměřen syrovátkový nápoj Enzian K, který obsahuje enzymy neboli fermenty s výtažky z léčivých bylin. Kromě tohoto nápoje lázně nabízejí také kysaný syrovátkový nápoj pro léčbu a posilování hormonální sféry Enzian H, který je konkrétně zaměřen na ozdravování a posilování štítné žlázy, slinivky břišní, pohlavních žláz a dalších hormonálních žláz s vnitřní sekrecí.

Velmi blahodárně působí na hormonální sféru mužů i žen v přechodovém období, posiluje imunitu a sexuální potenci.

Ideovým propagátorem a organizátorem valašských retro lázní je dietolog a odborník na biochemii lidského organismu Bohdan Matwikow, který se tímto oborem zabývá již 25 let a poznatky ze zdravé výživy prezentuje ve svých knihách „Hubnutí po valašsku aneb Bůček, pivo, dobrá mysl a sex" a „Revoluce v dietách aneb Co vám v ordinaci neřeknou" či v současně vycházející knize „Tajemství uzdravování a omlazování organismu".

Valašský deník ve spolupráci s Rožnovskými syrovátkovými lázněmi připravil pro své čtenáře soutěž o vouchery na ozdravné syrovátkové procedury. Podrobnosti najdete v pondělní týdeníkové příloze Naše Valašsko. (pr)