Dnes působí nejen jako tanečnice, ale také coby choreografka a lektorka pořádající taneční kurzy a semináře. Vystupuje sólově i jako členka skupiny Abhay Bandar.

Tanec je podle ní součástí jejího života od šesti let.

„Tehdy jsem začínala na vsetínské základní škole s baletem. Vydržela jsem u něj do svých dvanácti,“ svěřila se mladá žena.

Za svou praxi tanečnice si vyzkoušela a viděla mnoho tanečních stylů, nejvíce jí však změnily život tance Orientu.

„V začátcích mě vedla lektorka Laya Abdel, pod jejím vedením jsem orientu zcela propadla,“ říká mladá žena. Poté jí lektorka nabídla působení v poloprofesionální taneční skupině, se kterou vystupovala po celé republice.

Bylo jí to ale málo, chtěla víc.

„Vzdělávala jsem se na seminářích a lekcích u jiných zkušených tanečníků. Díky tomu jsem se seznámila s Vendulkou Uhýrkovou a objevila s její pomocí další vášeň. Bollywood,“ prozradila Šarel.

Jedná se o jméno jednoho z center indického filmového průmyslu. Ze západního hlediska jsou skoro všechny bollywodské filmy muzikály.

Lenka Dvořáková bezmála rok dojížděla na její kurzy. Pak se podle jejích slov vydala přímo ke zdroji, tedy do Prahy.

Odstěhovala se a stala členkou její skupiny Garam Masala. Navíc v hlavním městě vystupovala s formací historického tance jménem Hortus Gratiae. Ve svých choreografiích Šarel využívá prvků, jež sama odzkoušela a v praxi se jí osvědčily.

„Beru si inspiraci z podnětů, které mě obklopují,“ neprozradila víc tanečnice.

Kromě vlastních kurzů orientálního tance a Bollywoodu vede také lekce břišního tance ve vsetínském středisku volného času Alcedo.

Nahoty se nebojí.

„Je to pro mě vyjádřením ženskosti. Když tančíte stud, vás naprosto opustí,“ uvedla.

V současné době je členkou skupiny Abhay Bandar.

„Vznikla z popudu mé sestry Ivany, která je také členkou,“ řekla Dvořáková.

S tím, že zprvu šlo o malý experiment, který však záhy slavil úspěchy na několika vsetínských plesech. Před pár týdny byly půvabné tanečnice k vidění na Tanci mnoha tváří ve vsetínském Domu kultury.

Kromě zakladatelky skupiny jsou jejími dalšími členkami Mayuri, tedy její sestra Ivana Dvořáková a jejich dlouholetá přítelkyně Hanka Hrbasová pod pseudonymem Najali.

Všechny tři společně tančily dlouhé roky na Základní umělecké škole pod vedením paní učitelky Špačkové. Dostaly skvělé taneční základy, cit pro hudbu a tanec.

„Jsou to tanečnice tělem i duší, se kterými je radost pracovat,“ říká o dívkách Šarel. Velmi brzy se sžily a vcítily do tanečního stylu, jehož pohyby se jim zprvu zdály nepřirozené, těžké a komické.