V automobilu, který se během vteřiny proměnil v hromadu šrotu, totiž několik minut před nárazem seděla.

„Přítel, který je řidič z povolání mě jednou vzal na kratší jízdu, převážel zboží z Valašského Meziříčí do Vsetína,“ začala s vyprávěním nesměle.

Původně plánovaný výlet se ale ještě ve Valašském Meziříčí změnil v horor. „Před železničním přejezdem v Podlesí přítel přibrzdil, jenže v tom se projevila technická závada na brzdách.“

Co se pak stalo, bylo pro posádku naprosto neuvěřitelné. „Zhasnul motor a my zůstali stát přímo na kolejích,“ popisuje dívka. Když vzápětí spustilo výstražné zařízení a začaly padat závory, krve by se v obou nedořezal.

„Rychle jsem vyskočila z kabiny. Přítel volal mobilem policii, ať okamžitě zastaví vlak, a potom se snažil auto nastartovat,“ říká Romana, která si prý připadala jako ve zlém snu.

Napětí gradovalo. Nákladní Avii se z kolejiště snažil vyprostit ještě řidič dodávky, která k místu dorazila. Navázané lano se však dvakrát přetrhlo. „Byla jsem v šoku. Přítel znovu seděl v kabině a pokoušel se nastartovat auto. Vtom se vyřítila lokomotiva,“ vybavuje si dramatické okamžiky mladá žena.

„Křičeli jsme na něho jako smyslů zbavení, že jede vlak, ať rychle vyskočí. Co se událo potom, bylo jako z nějakého akčního filmu. Přítel na poslední chvíli vyskočil a lokomotiva s obrovským nárazem napálila do auta. To se rozletělo na kousky,“ zachmuřila se při hrůzné vzpomínce.

Teprve po chvíli ji začalo docházet, co se vlastně stalo. „Třepala jsem se jako osika a hlasitě plakala,“ nezastírá Romana. Vybavuje si ještě setkání se strojvedoucím vlaku, který prožil podobný šok.

„Když prý uviděl náklaďák na kolejích, zatáhl okamžitě za brzdy a utíkal se skrýt do zadní části lokomotivy. Nikdo ho prý nestačil varovat,“ popsala Romana.

Přiznala, že dodnes trpí nepříjemnými pocit, když v autě křižuje železniční trať.