Hlavním aktérem je rožnovský ultramaratonský cyklista Svatopluk Božák, který jako jediný Čech dvakrát dokončil nejtěžší cyklistický závod planety bezmála pět tisíc kilometrů dlouhý Race across America.

Adrenalinový sjezd na horském kole, projížďku po Cyklostezce Bečva, návštěvu lanového centra, víceúčelového hřiště, workoutového hřiště, skateparku nebo areálu s koňmi na kraji města. To všechno zhruba čtyřminutový videospot, který vznikal během loňského léta, divákům nabízí.

Svatopluk Božák, který v něm vystupuje v roli průvodce, na natáčení rád vzpomíná. „Bylo to velice příjemné, ale musím přiznat, že i malinko časově náročné. Mám radost, že výsledek je takový, jaký je,“ prozradil cyklista. Vzpomněl i na úsměvné situace.

„Až do poslední chvíle jsem nevěděl, že úvod videa se bude natáčet na lanovce na Pustevny. Nemusím výšky, tak jsem se hrozně snažil, aby se všechny záběry povedly napoprvé a já se tam nemusel dlouho trápit,“ pousmál se Božák.

| Video: Youtube

Rožnov, město sportu. VIDEO: Youtube kanál města Rožnov pod Radhoštěm

Tvůrcem videa je rožnovský fotograf a kameraman Ryszard Perzynski. „Jsem moc rád, že do toho Svaťa šel. Ukázal velké zapálení pro věc, přinášel spoustu podnětů a vylepšení a byl skvěle nápomocný a vstřícný,“ uvedl Perzynski.

Video Rožnov žije sportem! je volným pokračováním loňského prvního spotu s názvem Rožnov žije! Jeho obsahem bylo představení hlavních atraktivit města, čehož se zhostila rožnovská herečka a rodačka Kristýna Podzimková.

Radnice se už tehdy inspirovala propagačními spoty Vídně, v nichž město představují právě jeho rodáci nebo obyvatelé. „Hledali jsme způsob, jak divákovi přiblížit Rožnov zevnitř. Jak ukázat, jak se tady žije. Když videem provedou Rožnováci, kteří mají k městu blízko, mohou tento pohled návštěvníkům nabídnout,“ řekl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Radnice už nyní počítá, že druhé video nebude poslední. V letošním rozpočtu vyčlenila peníze na další krátký film.

Nové propagační video o krásách města a jeho okolí připravuje také Valašské Meziříčí. Podle mluvčí Renaty Votrubové jej radnice představí v září. Několik videospotů vzniká v současné době také ve Vsetíně. Město jimi bude lákat turisty od příštího roku.