Stalo se tak při mimořádném slavnostním shromáždění zastupitelů a občanů města v zámku Žerotínů. Nejvyšší městské ocenění udělili meziříčští zastupitelé pětašedesátiletému pedagogu za významný přínos v oblasti výchovy a vzdělávání skupiny sluchově hendikepovaných lidí a tím i za propagaci města doma i v zahraničí. „Je to vskutku krásný pocit. Chci za něj poděkovat radnici i všem občanům,“ uvedl při předávání ceny Petr Šulák.

Město Valašské Meziříčí je odedávna pro kvalitní úroveň svého školství přezdíváno Valašskými Athénami. Také Petr Šulák k této skvělé pověsti významně přispěl. „Pod jeho patnáctiletým vedením se škola zařadila mezi nejlepší zařízení svého druhu v České republice. Získala i mezinárodní věhlas a loni se dostala do prestižní společnosti subjektů oceněných v anketě Českých 100 nejlepších,“ zdůraznila místostarostka Dagmar Lacinová.

Čestnému občanu zahrála Jasénka

Ze Vsetína přijela zahrát na zámek Žerotínů při předávání ceny města oceněnému jeho oblíbená cimbálovka Jasénka. „Folklor mám velmi rád, ale členem souboru jsem nikdy nebyl. Špatně zpívám. Kromě toho jsem jako učitel musel dva semestry hrát na housle,“ zavzpomínal Petr Šulák. „V té době jsem ale sportoval, a tak jsem bral všechny čtyři struny najednou. Zápočet jsem dostal až po sedmé becherovce pro mého vyučujícího,“ prozradil.

Nový čestný občan Valašského Meziříčí Petr Šulák se zařadil do necelé dvacítky osobností, kterým se za uplynulých sto třicet let této pocty dostalo. „Byla mezi nimi nejen trojice duchovních, kteří navštěvovali nemocné a pomáhali jim během epidemie cholery, nýbrž i historik František Palacký a prezidenti

Tomáš Garrique Masaryk a Václav Havel,“ připomněl tiskový mluvčí města Josef Beneš. Plány do budoucna má nový čestný občan města už dávno v hlavě. „Až nastane chvíle odchodu na zasloužený odpočinek, chtěl bych přečíst stohy knih apřehrát spoustu cédéček, na něž jsem neměl čas. A poznávat kraje, do kterých jsem se ještě nestačil podívat,“ vyznal se ze svých snů Petr Šulák.