Obavy směrem k vodě nemá sám. Mnohé další lidi dosud nepoznaná dlouhotrvající vedra přivádějí ke stejným myšlenkám.

Jejich strach ale ředitel vsetínské společnosti Vodovody a kanalizace Michal Korabík s nimi nesdílí. „Vodou z karolinské přehrady Stanovnice zásobujeme podstatnou část vsetínského okresu. Vsetín má ještě navíc vlastní vodárnu na Ohradě, kterou zásobuje rozsáhlé ložisko podzemní vody. Lidé na Vsetínsku se nemusí obávat," uklidňoval mínění části veřejnosti ředitel Michal Korabík.

Podle něj obyvatelé nemají na Vsetínsku proč zpochybňovat ani kvalitu pitné vody. „Naše společnost používá moderní technologie na úpravu pitné vody. Sucho ani horko na vysokou kvalitu pitné vody ve vodovodním řadu negativní vliv nemají," dodal ředitel.

Dobrá situace s pitnou vodou na Vsetínsku je i přesto, že v tomto období její spotřeby je přibližně o dvacet procent vyšší. „Vody máme přesto dostatek. Nechystáme žádná opatření, která její spotřebu omezí. I kdyby sucho trvalo další delší dobu," řekl pro Valašský deník Michal Korabík.

Za vyjádření ředitele vsetínského VaKu se postavil také člen představenstva a rožnovský starosta Radim Holiš. Podle něj jsou zásoby pitné vody ve Stanovnici přibližně 4,75 milionu kubíků. „Přitom potřebné množství vody z nádrže pro úpravu na pitnou představuje je asi čtyři celé dvě desetiny milionů kubíků za rok," poznamenal Radim Holiš.