Tyvypracovali pod vedením mezinárodně uznávaného odborníka na urbanismus - architekta Petra Hurníka scílem navrátit podobě města cit, spontánnost a pohodu. Vsetínští se tak snimi mohou seznámit vmístech, jichž se návrhy týkají. Navíc o nich mohou diskutovat sjejich autory a vanketě, která je součástí akce, vyslovit svůj názor.

„Jedná se o nejvyšší formu zapojování veřejnosti do rozhodování o osudu města. Přitom nejde jen o sběr informací, ale také o osvětu. Náhodní kolemjdoucí jsou seznamování stím, proč ta řešení vypadají právě takto,“ vysvětlil cíl akce Petr Kozel, manažer projektu Místní agenda 21, vrámci něhož jsou architektonické návrhy realizovány.

Tento způsob komunikace si pochvalují i studenti. „Jsme vkontaktu slidmi, kteří ktomu mají co říci a je to nejlepší možnost, jak prezentovat danou věc vdaném místě,“ říká například Michal Souček, student třetího ročníku. „Můžeme o tom slidmi rozvést diskuzi a to bezesporu přináší plody,“ doplnil jeho kolega Martin Poruba. Podle něj se zatím většině lidí návrhy líbily, někteří však poukazují například na nedostatek zeleně nebo příliš velké měřítko domů.

Mladé architekty lidé potkajíve Svárově, na náměstí Svobody,ve Smetanově ulici nebo na nábřeží vsetínské Bečvy. „Oblastí jejich zájmu byly ty části města, které chce vsetínská radnice vbrzké době rekonstruovat,“ poznamenal Kozel.Veřejná projednávání začala vúterý odpoledne a potrvají až do soboty.

Snávrhy se již seznámili vsetínští zastupitelé a vbřeznu byly vystaveny ve výstavní síni vsetínské radnice.Veřejná projednávání potrvají až do soboty 21. dubna.