Snaha vedení města o prohloubení spolupráce se školami se ve městě brzy rozkřikla. „Je to výborný nápad. I jedna z cest, jak absolventy školy ve městě udržet. Získají k němu úplně jiný vztah, než když v něm jenom studují," vyjádřil se Meziříčan Karel Šimoník.

Stejný názor má také Romana Podaná. „Věřím, že nezůstane jenom u stánků. Mladí stavaři a jejich nápady i výtvory dokáží zcela jistě moderně a neotřele oživit například také sídliště a parky ve městě," poznamenala obyvatelka Meziříčí.

Rozhodnutí Městského úřadu ve Valašském Meziříčí vítá rovněž ředitelka stavební průmyslovky Jindra Mikuláštíková. „Jsme rádi, že konečně můžeme udělat něco i pro naše město. Zatím o spolupráci s námi vždy stáli jenom jinde," pověděla redakci Valašského deníku ředitelka.

Podle ní je nejzajímavější na vznikající spolupráci s městem především fakt, že jde o živý projekt. „Studenti se v něm sami uvidí. Na jednotlivých objektech budou uvedena jména všech, kteří se na jeho vzniku podíleli. Mladí lidé tak zjistí, že jejich práce není anonymní. Že má smysl nejenom pro ně samotné, ale rovněž pro lidi, kteří ve městě jejich školy žijí. A to je zkušenost k nezaplacení," řekla Jindra Mikuláštíková.

Radnice vyzvala Střední průmyslovou školu stavební ve Valašském Meziříčí v současné době ke spolupráci při tvorbě návrhů a také samotné výrobě nového vybavení pro kulturní akce města. „Naší představou je vdechnout náměstí pravou valašskou atmosféru. Celkově sjednotit jeho podobu a vytvořit místo, kde se budou lidé rádi setkávat. K tomu všemu chceme využít originálních nápadů a schopností studentů z našeho města," uvedla valašskomeziříčská místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Zpracované návrhy mobiliáře vyhodnotí odborná komise. První tři návrhy budou ohodnoceny. „Tento krok povede k rozvoji vzájemné spolupráce a podpoře školy, která tak má možnost prezentovat svou práci přímo ve městě," dodala místostarostka.