Úkolem letošního ročníku studentské soutěže, do níž se přihlásilo patnáct studentů, z toho jedenáct z meziříčské stavební školy, bylo zpracovat výhledovou zástavbu lokality U Vodojemu ve Valašském Meziříčí, části Štěpánov.

Soutěžící měli navrhnout bytové domy nebo viladomy. Přihlášené práce hodnotila odborná porota, která vybrala osm nejlepších a navrhla je k postupu do finálové kola.

Zde si je jejich autoři museli obhájit. Porotu nakonec nejvíc zaujal návrh studenta čtvrtého ročníku SPŠ Valašské Meziříčí Martina Čermáka.

„Na projektu jsem pracoval celý čtvrtý ročník a upřímně jsem si od soutěže moc nesliboval, spíš jsem si to chtěl jen zkusit. Nepočítal jsem s umístěním, natož s vítězstvím“ řekl talentovaný mladík.

První místo ho nejen potěšilo, ale také mu pomohlo dostat se na vysokou školu. „Při přijímacím řízení vzala univerzita moje vítězství v potaz,“ prozradil Čermák, který bude od září studovat architekturu v Brně.

O bronzovou příčku se podělili studenti Alexej Geppert a Milan Chrobák. Čestná uznání obdrželi Tereza Heryánová a Lukáš Petřkovský.

„Zisk tolika ocenění je pro naši školu výrazný úspěch. Vážíme si toho, že studenti k soutěži přistupovali zodpovědně a že každý návrh byl ojedinělý a zcela individuální,“ nešetřil chválou na adresu svých studentů učitel Miroslav Maňas.