Vyučil se dřevorubcem a v současné době pracuje na farmě. „Stříhání ovcí je ale můj koníček. Dělám ho už osmým rokem. Začal jsem s tím po smrti mého otce, který byl střihačem," vysvětlil okolnosti svých začátků Petr Adamec.

Ostříhat jednu ovci podle něj trvá průměrně kolem pěti minut. „Je tam však mnoho faktorů, které čas ovlivňují. Například čistota vlny nebo kondice ovečky. Profesionálům na mistrovstvích trvá stříhání i pod jednu minutu," prozradil střihač ovcí Adamec.

Důležité je podle něj správné ovci chytit. „Je potřeba ji co nejlépe zafixovat, aby nedošlo k jejímu poranění. Pro ovce je to docela stresující záležitost," uvedl Petr Adamec.

Další postup už je o cviku. „Čím víc člověk stříhá, tím lépe mu to jde. Většinou se začíná od břicha a pokračuje se zbytkem těla. Najdou se však i tací, kteří břichem skončí, záleží od člověka," pokračoval Adamec.

Při své práci spolupracuje také s různými farmami. „Po domluvě jim pak ovce ostříhám. Ale jinak nikde moc nevystupuju, tady na slavnosti v Prlově mě však přemluvili," dodával se smíchem Petr Adamec.