Tomáš Husa působil ve vsetínském zastupitelstvu už od roku 2014. Mandát obhájil ve volbách v roce 2018 a následně také vloni na podzim, kdy KOV získala tři zastupitelská křesla. Ve vrcholném orgánu města spolu s Husou usedli jeho kolegové Michal Berg a Pavla Fojtíková.

Tomáš Husa (KOV) rezignoval v únoru 2023 na post vsetínského zastupitele.Tomáš Husa (KOV) rezignoval v únoru 2023 na post vsetínského zastupitele.Zdroj: se svolením Koalice pro otevřený VsetínV půli února se však Tomáš Husa rozhodl rezignovat. „Vedly mě k tomu rodinné důvody. Pro Vsetín a pro jeho životní prostředí ale budu dál pracovat, jak v komisi životního prostředí, tak v rámci spolku Vsetínské fórum,“ ujistil Husa.

Uvolněné místo v zastupitelstvu mělo připadnout prvnímu náhradníkovi z kandidátky KOV Milanu Chlápkovi, který jej ovšem nepřijal. Na řadu tak přišel druhý náhradník Radek Hladký. Ten možnosti zaujmout pozici v zastupitelstvu města využil a v pondělí 20. února její přijetí stvrdil složením slibu zastupitele. V nejvyšším orgánu města zasedl vůbec poprvé.

Radek Hladký (KOV) složil 20. února 2023 slib zastupitele Vsetína.Radek Hladký (KOV) složil 20. února 2023 slib zastupitele Vsetína.Zdroj: se svolením Koalice pro otevřený VsetínČtyřiatřicetiletý Radek Hladký pracuje jako stavební projektant, ve volném čase se také věnuje trénování gymnastiky dětí mládeže. „Věnovat bych se chtěl zejména těm oborům, kterým nejvíce rozumím, tedy stavbám a investicím, ale také podpoře sportu,“ okomentoval svoje priority nováček mezi vsetínskými zastupiteli Radek Hladký.

Lídr kandidátky KOV Michal Berg následně ujistil, že na zastupitelském fungování Koalice pro otevřený Vsetín se nastalou změnou nic nemění. „I nadále budeme z opozičních lavic kontrolovat vedení města a pracovat v komisích a výborech,“ ubezpečil Berg.

Svému kolegovi Tomášovi Husovi poděkoval za práci v zastupitelstvu. „Věnoval jí velké množství času a vždy pečlivě vážil všechny argumenty. Také se vždy snažil vyjít vstříc všem lidem, kteří se na něj obraceli s problémy a podněty v oblasti životního prostředí,“ cení si Michal Berg.