Strážníci ve větších městech proto budou v nadcházejících dnech zvyšovat kontroly restauračních zařízení a oblíbených zahrádek, kde se především kolem data rozdávání vysvědčení mládež hromadně stahuje. „Opravdu, právě začínají kritické dny. Začátek prázdnin je pro strážníky vždy znamením zvýšené bdělosti. Kontroly samozřejmě budou.

Z taktických důvodů ovšem víc prozradit nemůžeme,“ vysvětlil mluvčí radnice ve Valašském Meziříčí Josef Beneš. Častější kontroly plánují také v Rožnově pod Radhoštěm. „Nárůst popíjejících mladých lidí skutečně zaznamenáváme. Teenageři se ovšem s levným alkoholem stahují do parků nebo jiných odlehlejších míst,“ potvrdil ředitel městské policie v Rožnově Daniel Vašut.

Potírání opíjející se omladiny je prioritou i ve Vsetíně. „Letos jsme už zajistili devadesát podnapilých mládežníků. Pravidelně kontrolujeme zahrádky, restaurace ale i hřiště a další místa, kde se scházejí,“ uvedl šéf vsetínských strážníků Nikolaj Martinák. V tomto tvrdém trendu chtějí ve Vsetíně pokračovat i v nadcházejících dnech. Přeplněné zahrádky a restaurace jsou trnem v oku především pravidelným návštěvníkům těchto zařízení. „Když je vysvědčení nebo začátek roku, raději do hospody ani nejdu. Všude je plno. Je to horší než po hokeji,“ posteskl si Jan Matůš ze Vsetína.