Daciu Duster s doplňkovou výbavou určenou pro městskou policii a pohonem na benzin i LPG koupila za 410 tisíc korun rožnovská radnice. Vůz bude sloužit strážníkům především na území Rožnova. „Zajíždět ale budou také do Zubří, Dolní Bečvy, Vigantic a Hutiska-Solance, s nimiž má Rožnov uzavřené veřejnoprávní smlouvy," uvedl mluvčí města Tomáš Gross.

Strážníci si od novinky slibují úspornější provoz díky LPG, ale především zlepšení dostupnosti některých míst v Rožnově a zvláště dobrou službu v kalamitních situacích. „Duster je terénní vůz s pohonem všech čtyř kol a schopností zdolat i těžký terén," ocenil ředitel rožnovské městské policie Marek Grossmann.

Nové auto má ve výbavě kromě dělící mříže pro psy také lékárničku s nejnutnějším vybavením pro ošetření většího počtu lidí, defibrilátor, radiostanici, GPS na sledování polohy vozidla, tažné zařízení a výstražné světelné a zvukové zařízení. „Stejný model vozu využívá řada městských policí u nás i na Slovensku nebo policie v Rakousku," upozornil Marek Grossmann.

Vedle nové Dacie rožnovským strážníků dál slouží ještě vůz Volkswagen Caddy pořízený na začátku roku 2012. Osm let starou a dvakrát bouranou Škodu Octavia, která má najeto 90 tisíc kilometrů, z užívání vyřadí.