„Nic vám neřeknu. Jsem na služebně sám, navíc se nesmím k záležitosti vyjadřovat,“ odvolával se včera jeden ze strážníků na pokyn starosty Jiřího Částečky, který oběma stranám až do odvolání zakázal propírat vzájemné neshody v médiích. Stejně krátce nato reagoval Roman Vašut. „Obraťte se na starostu města,“ řekl.

„Strážníci si stěžují na ředitelovo hrubé chování a nekompetentnost. Argumetují například tím, že vydává vnitřní předpisy, které pak v řádu několika dnů opět mění,“ přiblížil starosta obsah petice.

Nespokojenost strážníků s ředitelem, který je ve funkci necelý rok, měla podle jiného zdroje posílit nedávná příhoda. Vašut si měl v době, kdy jeho podřízení usměrňovali průběh jarní očisty města, vzít služební auto a na celý den s ním odjet. Strážníkům nezbylo, než náhradní vůz shánět na městském úřadu.

Starosta si strážníky i jejich ředitele počátkem týdne pozval k sobě. Usmířit se mu je ale nepodařilo. „Příští týden budeme jednat znovu. Schůzky se zúčastní také zástupce odborů a vedoucí organizačního a zaměstnaneckého oddělení, které připadne role ombudsmanky,“ sdělil Částečka.

Petice, kterou mu strážníci adresovali, hodlá starosta předložit zastupitelům. „Kromě toho, že petici nejspíše vezmou na vědomí, mohou ředitele městské policie také odvolat,“ připomněl Částečka pravomoci zastupitelstva.

Sám má podle svých slov připraveno řešení nastalé situace. „Zatím si ho nechám pro sebe. Nerad bych předjímal výsledky nadcházející schůzky,“ uvedl starosta.