Možnost měřit rychlou jízdu umožnilo v minulých dnech ministerstvo dopravy, když zveřejnilo podobu dopravních značek, kterými musí strážníci označovat úseky, kde chtějí na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti dbát. Začátek jejich platnosti je stanoven na 21. dubna tohoto roku.

„Šlo o poslední legislativní překážku, která nám bránila vedle státních policistů dohlížet na neukázněné řidiče,“ byl potěšen ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut.

Rožnovští strážníci jsou na návrat do terénu i s radarem zcela připraveni. „Podařilo se nám zajistit firmu, která potřebné značení velmi rychle vyrobila, takže už je máme v garáži,“ prozradil Vašut.

Stejně tak mají jasno o lokalitách, kde chtějí především piráty silnic kontrolovat. „Máme vytipováno čtrnáct míst, z nichž dvě jsou v Zubří, jedno v Dolní Bečvě a zbytek v různých částech Rožnova. Všechny úseky už nám schválil Dopravní inspektorát ve Vsetíně,“ řekl Vašut. S tím, že přesný seznam všech měřených úseků najdou řidiči na internetových stránkách rožnovské městské policie.

Starosta Dolní Bečvy Pavel Mana dozor nad řidiči vítá. „Jsem rád, že se bude zase měřit. Ačkoliv mi přijde absurdní, abych byl jako řidič upozorněn na to, projíždím měřeným úsekem,“ uvedl Mana. S tím, že s rožnovskou městskou policií má obec uzavřenou smlouvu o spolupráci na jeden rok.

S návratem k měření rychlé jízdy počítají také ve Valašském Meziříčí. „Určitě se bude znovu měřit. Vždyť za tímto účelem jsme před lety zakoupili poměrně drahý radar, který teď leží ladem,“ potvrdil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. Hned s počátkem platnosti, tedy jednadvacátým dubnem, však radnice ještě nepočítá. „Nejprve budeme muset zadat do výroby potřebné dopravní značky a to jistě nějaký čas potrvá,“ vysvětlil Beneš.

Naproti tomu ve Vsetíně nezodpovědným motoristům ze strany strážníků prozatím nebezpečí nehrozí. „Zatím radar nemáme. Uvažujeme spíše o umístění informačních ukazatelů rychlosti jízdy. Záleží, jak se k tomu postaví radnice,“ komentoval ředitel městské policie ve Vsetíně Nikolaj Martinák.