„S letošním ročníkem jsme velice spokojení. Prodalo se všechno," byl spokojený myslivec Jiří Bistrý. „Podobné akce jsou hodně závislé na počasí. Jsme rádi, že nám vyšlo tak dobře," pousmál se Bistrý.

Přestože akce začínala až v jednu odpoledne, kolem dvanácté už se začali scházet první hladovci. „Lidé čekali, až bude navařené a brali si jídlo i s sebou do konviček. Slyšeli jsme zatím jenom chválu, chutnalo všechno všem," pochlubil se myslivec Zdenek Surovec.

Akce přilákala především místní, přijeli ale i lidé z okolních vesnic. „Viděli jsme pozvánku v novinách, tak jsme sem zajeli. Akorát jsme přijeli pozdě a zbyla na nás už jenom divočáková kyselica. Byla ale výborná," pochvalovala si jídlo Helena Kovářová ze Vsetína.

Příprava hodů začala už na jaro, kdy se začínala shromažďovat zvěřina. V okolních lesích totiž prý není tolik zvěře, aby myslivci dostatek zvířat nalovili za týden. „Týden jsme chystali areál a dolaďovali detaily. V pátek jsme si nachystali ingredience a v půl osmé ráno jsme začali vařit," popsal hlavní kuchař František Trlica a řekl, že jeho guláš přijel ochutnat i král.

„Guláš byl pryč jako první, a to jsme měli přes dvě stě porcí. Byl tu i král vsetínského Gulášfestu a chutnal mu," spokojeně dodal Trlica. Nápad uspořádat hody dostal Dušan Pinďák z Valašské Senice. „Celé je to jeho zásluha," vysvětlil Trlica.

Návštěvníci spořádali téměř sto kilo zvěřiny snědli sto třicet pět porcí pečeného divočáka, dvaaosmdesát jeleních steaků, dvě stě dvacet porcí srnčího a jeleního guláše a padesát talířů divočákové kyselice. To bylo jídla více než vloni. Do budoucna tedy myslivci počítají s ještě větším počtem porcí.

Autor: Vendula Životská