Stezka byla otevřena 18. října roku 2007. Naučná stezka Radegast, kterou mohou návštěvníci procházet již od roku 1981, byla po šesti letech kompletně zrekonstruovaná za podpory stejnojmenného pivovaru. Dnešní stezka vede po hřebeni mezi Pustevnami až na vrchol Radhošť ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, kde je poslední 9. zastavení.

Správa CHKO Beskydy ve spolupráci s ČSOP Salamandr tak připravila pro turisty malý dárek v podobě zcela nových pečlivě uvedených textů na jiných graficky atraktivnějších tabulích, které vtáhnou do informací o stavbách na Pustevnách, prvních turistech v Beskydech, historii turistiky a o lesích na hřebeni, které odolávají silným větrům.

Ale samozřejmě také o bohu Radegastovi, který je s touto krajinou neodmyslitelně spjat a stezka vám prozradí, jak si vlastně boha Radegasta představovali před 200 lety. Neméně zajímavé jsou informace o jeskyních na Radhošti a rezervaci Radhošť, kde rostou vzácné druhy rostlin. A pokud vás zajímá, jak zde dříve žili pastevci ovcí, nebo proč zrovna Beskydy se jmenují Beskydy, pak vás jistě tato stezka potěší.

Nečekejte však „učebnicová“ fakta či trochu nudné seznamy rostlinných a živočišných druhů - spíš jde o příběhy, které pomohou lépe poznat, a tedy i více si zamilovat Beskydy. Věříme, že rekonstruovanou stezku si s chutí projdou i pravidelní návštěvníci této trasy. Zaslala: Lenka Šrubařová, Frýdlant nad Ostravicí