Nechyběly ale také radostné události: na svět přišla během svátků ve dvou porodnicích v okrese také miminka. Jak uvedl mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš, zdravotníci ošetřovali na Štědrý den rovněž osobu stiženou epileptickýmzáchvatem. „Ošetřovali také podnapilého řidiče, který havaroval a poranil se na hlavě,“ uvedl Beneš.

Nejkrásnější dárek pod vánoční stromeček ale na druhou stranu obdržela rodina Němečkových z Hošťálkové. Krátce po třetí odpoledne se jí v meziříčské nemocnici narodila dcerka Adélka, která měřila padesát centimetrů a vážila tři a čtvrt kilogramu.

Malá Adélka se tak stala v pořadí již tisícím pátým miminkem, které přišlo letos na svět v meziříčské porodnici. „Jubilejní tisící byla Štěpánka Růžičková z Paršovic na Přerovsku, která se u nás narodila krátce po půl osmé v pátek 21. prosince,“ doplnil Beneš.

Vsetínská chirurgická ambulance během svátků neměla rovněž mnoho práce. „Měli jsme sice hodně pacientů, většinou se ale jednalo o drobné úrazy třeba při pádu na ledě,“ konstatovala mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Také ve zdejší porodnici si poprvé zakřičela na svět miminka. Na Štědrý den to byl sice jenom jeden chlapeček, o den později už to byly ale další tři novorozenci. Letos se ve vsetínské porodnici narodilo dosud šest set třicet devět miminek.