Prázdný tak zůstal na Štědrý den například hotel Pod Javorem ve Velkých Karlovicích, v jehož sousedství ještě nedávno sídlili celníci a pohraniční policie. „Zákazníci se přes vánoční svátky nehrnou, i když už se někteří z nich začínají o možnost strávit je mimo domov začínají zajímat,“ potvrdil vedoucí hotelu Tomáš Kotas.

Pravé rekreační „peklo“ ale podle jeho slov nastane ve všech rekreačních střediscích ve Velkých Karlovicích už dnes. „Spousta lidí si takzvaně zabukuje pokoje před Silvestrem kolikrát už rok dopředu. Je to pak často hrůza. Nervózní jsou nejen v hotelu, ale často i na sjezdovkách. Jsme ale samozřejmě rádi, když k nám přijedou a jsou spokojení,“ dodal Kotas.

Upravených sjezdovek i běžeckých stop je přitom na Horním Vsacku dostatek. Největší klid tady nastane vždy po Silvestru. „Každému radím, ať si přijede zalyžovat až po vánočních svátcích. Všude je klid a dostatek místa a nikdo se na sebe nemračí,“ dodal Tomáš Kotas. Mnozí tak přijíždějí právě do Velkých Karlovic každým rokem pravidelně a rádi. Konec konců, mají se skutečně na co těšit.