Na informační tabuli v odbavovací hale namísto cílových stanic a odjezdů vlaků svítí nápis „Stávka“. „Celý den pojede pouze náhradní autobusová doprava do Hranic a Bystřice pod Hostýnem. Do Vsetína a Ostravy se vlakem nedostanete,“ ochotně sděluje mladá žena u výdeje jízdenek.

Běžný jízdní řád neplatí. První autobusy odjedou v pět hodin, další budou následovat v hodinových intervalech. „Autobusy do Hranic budou zastavovat jen v cílové stanici, cestou do Bystřice pod Hostýnem zastaví v Brankách, Osíčku a Loukově,“ upozorňuje pracovnice Českých drah.

Bystřický náhradní autobus přijíždí před nádražní budovu jako první. „Začátek ranní směny bych měla stihnout. Budu z ní ale muset odejít o něco dříve, abych chytila zpáteční spoj,“ říká třicetiletá žena, která si nepřeje zveřejnit své jméno, a dodává, že změněný jízdní řád si našla na internetu. Po chvíli autobus odjíždí. Je poloprázdný.

„Dnešní tržby nebudou stát za nic,“ předpovídá prodavačka z pekařství v odbavovací hale Magda Dobešová. Se stávkou ale předem počítala a objednala třetinu obvyklého množství rohlíků a dalšího pečiva.