Žadatel podle mluvčí meziříčské radnice Venduly Šmídové nedostatečným způsobem informoval o svém záměru. „Nevyvěsil kompletní informaci o tom, že podal žádost o vydání územního rozhodnutí včetně grafického vyjádření záměru,“ odůvodnila rozhodnutí Šmídová.

Podle jejích slov byl Josef Knedlo, který má na výstavbě bourárny zájem, zároveň vyzván k doplnění chybějících podkladů a dokumentace pro vydání územního rozhodnutí.

Proti stavbě bourárny podepsalo petici na čtyři sta lidí. Minulý čtvrtek pak čtyřicet Meziříčanů veřejně proti výstavbě bourárny protestovalo. Vadí jim, že stavba by zvýšila hlučnost a zápach v obytné zóně. „Bourárna není v souladu s územním plánem, protože rozhodně nemá nulový vliv na své okolí,“ pronesl ve čtvrtek Tomáš Filip.

Josef Knedlo se hájí tím, že budoucí provozovna bude splňovat potřebné předpisy. Zda se bourárna u kasáren nakonec postaví není zatím jisté. „Jakmile budou všechny potřebné dokumenty žadatelem doručeny a budou v souladu se stavebním zákonem, bude moci řízení pokračovat,“ reagovala vedoucí oddělení stavebního řádu ve Valašském Meziříčí Bronislava Nováková.

Lidé odmítají bourárnu masa

Desítky lidí včera přišly k benzinové stanici do bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí, aby protestovali proti bourárně masa, která se tam má postavit.

Více informací a fotogalerii najdete zde