Na třech scénách se za tři dny vystřídá téměř třicet kapel. Mezi nimi například Hop Trop, Poutníci, František Nedvěd a Tie Break, Karel Kahovec a George & Beatovens, COP, Naďa Urbánková & Bokomara, Brontosauři Revival, Lokálka, Karel Zich Revival Band nebo pořádající Gympleři ze Vsetína.

Za uplynulých devatenáct ročníků se na festivalu vystřídala řada předních jmen české hudební scény.

„Jsem rád, že si na Westernu zahrály skutečné ikony, z nichž mnohé už nyní hrají v country nebi – Pavel Bobek, Karel Černoch, Milan Dufek z kapely Plavci, Jindra Šťáhlavský ze skupiny Fešáci a bohužel také náš kamarád, kterého jsme plánovali na jubilejní ročník, ale trochu nám nedávno změnil plány – Wabi Daněk,“ zavzpomínal jeden z hlavních organizátorů Tomáš Pifka.

Neznamená to ale, že by letošní dvacátý ročník měl být hudebně „chudší“. Vedle už výše zmíněných kapel se mohou diváci těšit na dalších výborné muzikanty, například Daniela Király s kapelou, Eagles & Horses, The Colt, Pouta a mnoho dalších.

Hudební program navíc není to jediné, na co tradiční festival láká.

„Z původního jednoho odpoledne, kdy vystoupily zejména regionální žánrově nevyhraněné kapely, se za dvacet let festival rozrostl do tří dnů probíhající na třech scénách. Snažíme se proto čas diváků strávený u nás vyplnit i jiným zajímavým programem,“ ubezpečil Martin Kožich, dramaturg a zakladatel festivalu.

Ukázky tanců i westernových dovedností

Mezi kapelami se tak mohou návštěvníci těšit na ukázky country tanců skupin Kentucky Nivnice a Ruty Šuty z Kelče.

Připravené jsou také ukázky westernových dovedností. Práci s kolty, lasem, noži, sekerami či bičem předvedou členové Valašské Westernové kavalerie.

„Děti se zase mohou zabavit pod dozorem rodičů v dětském koutku, které zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Vsetín a také je pro rodiny připraveno výhodnější rodinné vstupné,“ doplnil Martin Kožich. Na návštěvu celé rodiny je prostředí festivalu jako dělané a blízkost přehrady láká k vodnímu osvěžení.

Bonus ke vstupence

Pro návštěvníky, kteří pojali festival jako součást své dovolené a stráví na Valašsku delší čas, je ve spolupráci s Muzeem Regionu Valašsko připravený ještě takzvaný kulturní bonus.

„Ještě celý týden po akci mohou navštívit objekty Muzea Regionu Valašsko se vstupenkou z festivalu. Vstup budou mít zdarma,“ upozornila Petra Vaňková z pořádající kapely Gympleři. K uvedeným objektům patří Zámek Vsetín, Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, Zámek Lešná u Valašského Meziříčí, Kostel Svaté Trojice ve Valašském Meziříčí či vsetínská hvězdárna.

Brány areálu letního kina v Bystřičce, kde v pátek 3. srpna 20. ročník Starého dobrého westernu začíná, se otevřou v 15 hodin. Vstupenky lze získat v předprodeji na stránkách www.starydobrywestern.cz, kde zájemci naleznou také řadu dalších informací.


PODROBNÝ PROGRAM
PÁTEK 3. 8. 2018
scéna Letní kino
Moderují: Honza Gottfried a René Mikulenka
16:00 Country S.R.O. (Opava)
Jack's Band (Zlín)
Daniel Király & kapela
Poutníci
20:00 Country bál pod širým nebem
Gympleři (Vsetín)
COP (Plzeň)

SOBOTA 4. 8. 2018
Scéna Kemp Ranč
Moderuje: Honza Gottfried
10:00 Ladislav Zítka (Bystřice nad Pernštejnem)
Kamion (SK)

scéna U Mokrošů
Moderuje: René Mikulenka
11:00 eMBéčka (Hranice na Moravě)
Karel Zich Revival Band (Valašsko)
Western Valley Hotclub (UK)
Pouta (Pardubice)
15:00 Blueland (SK)
Magdon (Třinec)
Svaťa Kotas Band (Brno)
The Vacuum Ball

scéna Letní kino
Moderují: Blanka Prudilová a Honza Gottfried
13:00 František Nedvěd a Tie Break
Nové struny (Praha)
Brontosauři Revival (Mladá Boleslav, Praha)
16:00 Metropolitan Country (Praha a okolí)
Lokálka
Gympleři (Vsetín)
The Colt (SK)
20:00 Naďa Urbánková & Bokomara
Eagles & Horses (Pardubice)
Hop Trop
Karel Kahovec a George & Beatovens

NEDĚLE 5. 8. 2018
scéna Kemp Ranč
Moderuje: Honza Gottfried
10:00 Arrest (Bruntál)
Marian & ÚLETY (Velké Bílovice)