V současnosti se musí opilci odvážet do Kroměříže, což trvá více než hodinu

Rozhodli se proto vyzvat Zlínský kraj, aby zřídil na Valašsku protialkoholní záchytnou stanici také na Valašsku. Nejbližší takové zařízení je totiž až v Kroměříži.

Původní podnět přišel ze strany meziříčských radních, které na rostoucí problémy s opilými upozornil ředitel zdejší městské policie Jan Camfrla. „Většinou se jedná o lidi bez domova. Převoz do nejbližší záchytné stanice přitom není možný, protože záchranná služba i státní policie bývají vázány jinde a strážníci nesmějí opustit město,“ zdůraznil ředitel.

Obdobné problémy řeší také v Rožnově pod Radhoštěm. „Samozřejmě záleží na tom, za jakých podmínek bude záchytka zřízena,“ uvedl k možnosti zřízení první valašské záchytky starosta Jaroslav Kubín

Ke výzvě se přihlásila také vsetínská radnice. „Tento problém se už kdysi na kraji projednával. Řešení navrhovanou formou bych přivítala a výzvu podpořím. Dostupnost záchytky je opravdu špatná,“ konstatovala vsetínská starostka Květoslava Othová.

Že by se záchytka na Valašsku zřídit měla si myslí také Veronika Fialová z Janové. „Jde jenom o to, zda bude dostatek financí na její provoz. Ať už ji bude mít na starosti město nebo třeba nemocnice,“ poznamenala Fialová.

Ne všichni však považují záchytnou stanici za nezbytnou. „Myslím, že jí zatím není potřeba. Tolik opilců snad na Vsetíně ještě není,“ míní například vsetíňačka Petra Dvořáková. „I když uznávám, že se dá považovat za plýtvání a mrhání lidskými silami, když musí policie i záchranka vyjíždět k někomu, kdo se lidově řečeno jenom ožral. Pak tyto síly chybí někde, kde jsou skutečně potřeba,“ zdůraznila Dvořáková.