Alena Hanáková a Petr Gazdík už nebudou usilovat o posty v čele svých radnic

„Zatím jsem strávila v Praze jen několik dní. Tento ani příští týden bych tam například neměla jet vůbec. V uplynulém týdnu jsem tam byla dva z pěti pracovních dní,“ popsala svou současnou činnost hlava Vizovic Alena Hanáková. Situace na postu hlavního představitele města by se prý akutně řešila pouze v případě, že by nastaly velké komplikace. Jinak setrvá ve své funkci do konce volebního období, tedy do září.

„Vše bude usnadněno i nadcházejícími poslaneckými prázdninami. V říjnových komunálních volbách pak sice do vedení města znovu kandidovat budu, ale rozhodně ne na místo starostky nebo místostarostky,“ prozradila.

Jiná by podle ní byla situace, pokud by se její obec nacházela v těsné blízkosti Prahy. „To by se možná oba posty současně zvládat daly. Takto by to ale bylo časově i fyzicky neúnosné,“ vysvětlila Hanáková své pohnutky k upuštění od funkce starostky.

Důležitou roli tak v současném dění ve Vizovicích sehrává například jejich místostarosta Jaroslav Burkart.

„Do konce volebního období se ve vedení obce nic měnit nebude. Paní starostka přistupuje ke své funkci hlavy obce stále velmi zodpovědně. Čas strávený ve sněmovně se snaží dohánět po večerech a o víkendech. V Praze byla zatím na celý den asi pětkrát,“ popsal aktuální situaci. Vše podle něj navíc v následujících dnech usnadní poslanecké prázdniny.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

„Také já jsem si vědom své role místostarosty, a pokud za mnou lidé přijdou, rád jim vyhovím,“ doplnil Burkart.

Prozradil zároveň, že se v říjnových komunálních volbách bude ucházet o vedení Vizovic. „Rozhodnou o tom ale samozřejmě lidé,“ poznamenal místostarosta.

Další obec, kterou potkal stejný osud jako Vizovice, je Suchá Loz. Její starosta Petr Gazdík se v květnových volbách dostal nejen do Poslanecké sněmovny, ale později se stal dokonce předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové.

„V současné době probíhají v Praze intenzivní vyjednávání, na která čerpám řádnou dovolenou. V nejbližších dnech by měla skončit a já se přes poslanecké prázdniny vrátím do svého úřadu v Suché Lozi,“ přiblížil Gazdík. V říjnových komunálních volbách už prý kvůli své nové funkci na starostu obce s největší pravděpodobností kandidovat nebude.

„Rozhodně se ale budu ucházet o místo v zastupitelstvu. Tuto činnost bych chtěl vykonávat zdarma, a to ať už jako řadový zastupitel, nebo například jako místostarosta,“ prozradil své plány.

Třetím nováčkem ze Zlínského kraje, který se letos poprvé probojoval do Poslanecké sněmovny, je sociální pedagog Martin Vacek. Jelikož ale nezastává tak zásadní funkci jako starostové obcí, změna pro něj s největší pravděpodobností natolik výrazná nebude.