Hlasování potvrdilo výsledek povolebního vyjednávání tří nejsilnějších stran – KDU-ČSL, STAN a ANO. Další čtyři roky povede Vsetín staronový starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Na základě hlasování se do zastupitelstva po volbách na podzim 2018 dostal také Jiří Růžička (KDU-ČSL).

První místostarostkou města se stala rovněž kandidátka za Lidovce Simona Hlaváčová.

Funkci druhého místostarosty bude zastávat Tomáš Pifka (STAN) a na post třetího místostarosty byl zvolený nováček v zastupitelstvu Pavel Bartoň (ANO).

Zastupitelé se také usnesli, že rada města bude pracovat v sedmi členech. Radní tak po zvolení doplnila Martina Hovořáková (ANO), Róbert Teleky (KDU-ČSL) a další nováček Jiří Žůrek (STAN). Jeho volbu provázela diskuze, která narážela na možný střet zájmů.

Jiří Žůrek je redaktorem radničních Vsetínských novin.

„Tady jste na devadesát devět procent ve střetu zájmů. Kdyby se to nechalo právně prošetřit, výsledné stanovisko by to potvrdilo,“ upozornil zastupitel Petr Kořenek.

Místostarosta Tomáš Pifka byl opačného názoru. „O střet zájmů rozhodně nejde. Jiří Žůrek je zaměstnanec jiné společnosti než města a nevykonává žádná rozhodnutí,“ reagoval Pifka.

Totéž si myslí i nově zvolený radní. Myslím, že k žádnému střetu zájmů nedochází. Předpokládám, že budu pokračovat dál v novinách, jak tomu bylo dosud,“ uvedl Žůrek.

Čerstvě zvolený třetí místostarosta diskutoval o střetu zájmů s kolegy z Koalice pro otevřený Vsetín.

„Dospěli jsme k názoru, že pokud by byl problém, mohla by fungovat mediální komise, která by ho vyřešila,“ navrhl Pavel Bartoň.

Starosta Jiří Růžička ubezpečil, že o této problematice budou diskutovat podrobněji.

„Zatím jsme se bavili jen rámcově. Tato otázka není úplně uzavřená,“ ujistil.