Stejný post zastávala ještě v letech 2010 až 2014. Devětač­tyřicetiletá Stanislava Špruncová tedy Novému Hrozenkovu s téměř 2700 obyvateli vládne podruhé. Je rozvedená a má dvě, dnes už dospělé děti. Ráda si přečte dobrou knihu a doslova miluje rekreační sport, kde přednost dává zejména plavání a jízdě na kole. Hodně času jí ale zabere také práce kolem rodinného domu.

Čeho chcete ve funkci starostky Nového Hrozenkova ve funkčním období dosáhnout?

Mít více finančních prostředků získaných z evropských a státních dotací, nebo třeba také z kvalitní ekonomické činnosti našeho městyse, na investiční akce. A to v takovém rozsahu, aby radnice uspokojila požadavky obyvatel Nového Hrozenkova, místních firem i občanských sdružení. Chtěla bych, aby lidé žijící v Novém Hrozenkově byli spokojení, aby se městys líbil také jeho návštěvníkům a rekreantům.

Co v současné době považujete za největší problém městysu?

Tranzit především nákladních automobilů. Nový Hrozenkov zatím nemá opravenou silnici, která jím vede. Ředitelství silnic Zlínského kraje chystá její modernizaci na rok 2017. Chci věřit, že se to opravdu nejpozději v uvedeném termínu podaří.

Co vám dělá v Novém Hrozenkově největší radost?

Jednoznačně před několika dny dokončená oprava domu s pečovatelskou službou. Jeho modernizace se opravdu povedla. Radost mi pak přináší ale také každá akce, která má smysl a přináší obyvatelům Nového Hrozenkova, a také jeho návštěvníkům užitek.