Výběr dodavatele na základě veřejné zakázky se uskuteční během dubna. Služba bude dotovaná z městského rozpočtu a bude v provozu do prázdnin.

Vsetínští obyvatelé starší pětašedesáti let mohou tímto taxíkem dojet na úřady, k lékaři, do kostela či na poštu. Martin Kožich z Ohrady v nejbližší době s využitím nepočítá.

„Jsem zatím mobilní, ale věřím, že se najde hodně takových, kteří po této nabídce sáhnou. Přesto mě štve, že pro nás není zdarma MHD, platíme plnou taxu,“ zlobil se důchodce.

SeniorTaxi ve Vsetíně bude fungovat na principu pevné ceny, kterou uživatel zaplatí. Zbytek vyfakturuje taxikář městu, které má na tuto službu z rozpočtu vyčleněných tři čtvrtě milionu korun.

„V praxi to bude fungovat tak, že si zájemce domluví dopředu místo a hodinu odvozu. Zaplatí fixní cenu, zbytek doplatí město,“ vysvětlil starosta města Jiří Růžička s tím, že do kterých míst bude taxi jezdit je v jednání.

Vedení vsetínské radnice získávalo zkušenosti z několika měst, kde taxíky pro důchodce fungují. Na Valašsku tuto službu provozují pouze v Zašové a vedení radnice na ni nedá dopustit.

„U nás je to velmi oblíbené, důchodci jezdí každý den. Máme jen kladné ohlasy,“ hodnotil spokojeně tříletou praxi starosta Zašové Jiljí Kubrický.

O zřízení senior taxi neuvažují radní z Rožnova pod Radhoštěm, přestože se potýkají s problémy s MHD pro seniory.

„Řešíme, jak důchodcům co nejvíce pomoci, ale bez extrémně vysokých nákladů - například na zřízení speciálních autobusových linek. Hledáme kompromis jak vyhovět seniorům a přitom šetřit peníze městského rozpočtu,“ uzavřel mluvčí radnice Tomáš Gross.