Starosta Jaroslav Kubín (SNK) nechtěl situaci prozatím komentovat. Pro Valašský deník včera uvedl, že se k poslednímu zasedání vyjádří v nadcházejících dnech.

Místostarostka Markéta Blinková (ODS) byla k médiím daleko vstřícnější. „Starostův krok považuji za správný. Pan Jelínek nás označil za bandu lumpů,“ komentovala situaci.

Vztahy opozice a vedení města v poslední době narušují kauzy jako je spor o vlastnictví rožnovských bytů nebo prodej golfového areálu. Na úterním zasedání vznikly rozpory v otázce schválení odměn.

„Projednávalo se to zbytečně dlouho. Zvláštní je, že při schvalování prodeje golfového areálu, kde se jednalo o milionové částky tomu tolik času nevěnovali,“ uvedl zastupitel Ivo Jelínek (SNK ED).

Mnozí opoziční zastupitelé postup starosty rezolutně odmítají. Ukončení jednání považují za neoprávněné. „Nebyl žádný důvod k tomu, aby bylo jednání přerušeno,“ potvrdila zastupitelka Libuše Rousová (Rožnov všem).

Na některé body programu, které měli zastupitelé projednávat, se tak vůbec nedostalo. Podle jednacího řádu by se mělo uskutečnit nové zasedání do patnácti dnů.

„Zasedání by se mělo v každém případě znovu konat,“ potvrdil místostarosta Alois Vychodil (ODS). Jednou z mnoha kauz, která rožnovské zastupitele v poslední době rozděluje je právě zmíněný prodej golfového areálu.

Opoziční zastupitelé považují cenu, za kterou město areál prodalo za podhodnocenou a nechali si proto vypracovat vlastní znalecký posudek.

Ten zaslali mimo jiné nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké nebo na ministerstvo vnitra. Na konci listopadu dostali odpověď z Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

„Váš podnět k výkonu dohledu nad činností Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně v uvedené trestní věci jsem shledala důvodný,“ uvedla ve svém dopise zastupiteli Ivo Jelínkovi (SNK ED) státní zástupkyně Marie Kodytková.

Vedení města se odmítlo k tomuto sporu blíže vyjádřit. Kauzu považují za uzavřenou do té doby než oficiální cestou nedostanou vyjádření, že je tomu jinak.