Situaci by vylepšila odvlhčovací jednotka, která ovšem přijde na dva miliony korun. Zastupitelstvo Valašského Meziříčí ovšem takovou investici nepodpořilo. Informoval o tom včera mluvčí radnice Josef Beneš.

„Krápníky se tvoří následkem kondenzace vzdušné vlhkosti na studené konstrukci haly, způsobené kolísáním venkovních teplot,“ vysvětlil Jiří Brož. „Kapající voda ve dne vytváří v ledu díry, večer naopak krápníky, které je nutné odstranit sekáčkem a následně uhladit rolbou. Dalším nepříjemným důsledkem bývá hustá mlha, vznášející se nad ledovou plochou.“

Vzdušná vlhkost podle jednatele firmy „prší“ z konstrukce v celém prostoru haly. „Pokusíme se uplatnit záruku, která platí do konce tohoto roku,“ informoval starosta Jiří Částečka (ODS). Podle něj bude nutné zjistit, zda se jedná o vadu vyplývající z projektu, nebo vlastní realizace.

„Je pobuřující, že na tento problém jsme byli upozorněni pět let po otevření zimního stadionu,“ zlobil se Jan Odstrčil (ODS). „Stadion byl projektován na zimní provoz, nikoli na sezonu, začínající už v srpnu,“ připomněl Bohdan Mikušek (KDU-ČSL) jenž byl v době realizace zastřešení zimního stadionu starostou města.

„Nevycházím z údivu. U jednoho z nejdražších zimních stadionů v republice bych takové problémy nečekal,“ prohlásil Vlastislav Navrátil (SNK ED) v reakci na písemné materiály, v nichž se uvádí, že tato investice si vyžádala 100 milionů korun.

„Když tady pobývala komise soutěže o Stavbu roku Zlínského kraje, její členové obdivovali, jaké dílo jsme za tyto peníze postavili,“ oponoval Bohdan Mikušek. Jan Trčka (ODS) poté namítl, že dosud nezná konečnou částku za zastřešení zimního stadionu.

Zastupitelé proto odhlasovali, že investiční výbor příslušné podklady připraví, kontrolní výbor je prověří a výsledky zveřejní. Jednateli společnosti ST Servis uložili, aby připravil variantní řešení problému se vzdušnou vlhkostí včetně vyčíslení nákladů.