Pár námětů ke zlepšení má pravidelný návštěvník lázní Daniel Káčer ze Vsetína. „Na sprchách je vidět, že cosi pamatují. Když se vymění, bude to jen k dobru. A taky bych uvítal, kdyby se u nich dala voda štelovat. Všude je přednastavená teplota, potřeboval bych studenou sprchu, ale ty jsou tam jen dvě,“ posteskl si s obavami, že s rostoucím komfortem se zvýší vstupné.

Nejhůř jsou na tom šatny. „Zámky u skříněk někdy nejdou vůbec odemknout,“ doplnil.

Na kvalitu poskytovaných služeb si jinak nestěžuje. „Jsem nenáročný, bazén je v pohodě, taky vířivky. Chodím hlavně plavat, tobogan třeba využiju velmi zřídka,“ doplnil plavec.

Úroveň sauny, kde skončily opravy začátkem roku, ocenil Vsetíňan Martin Hába. „Tam je to moc pěkné. I vstup do lázní se mi líbí, na obrazovce vidím na bazén a tím návštěvnost. Když to srovnám s tím, jak to vypadalo za mého dětství, je to velký pokrok. Co chtějí opravovat za tolik peněz, ale netuším,“ zamyslel se.

Náklady ve výši třiceti milionů zdůvodnil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka velkým zásahem, zejména do technologií.

„Nejvíce peněz spolkne technologie vody, přívod tepla a vzduchotechnika. Ty jsou v havarijním stavu,“ vysvětlil.

Radnice chce úplně změnit systém vytápění, výměníků a hospodaření s vodou. „I odpadní vodu využijeme, například v očišťovacích bazéncích,“ doplnil Pifka.

Nová vzduchotechnika zajistí tepelnou pohodu návštěvníků bazénu. Opravy se budou týkat také šaten. „Jsou zastaralé a postrádají čipový systém. Změníme organizaci šaten i vstupu tak, aby se nerozdělovaly na muže a ženy, tím budou vyhovovat hlavně rodinám,“ doplnil místostarosta Pifka.

Zásadní bude také rozšíření služeb wellness v horním patře a jeho spojení s bazénem. „U parní a finské sauny přibyde například vířivka, tepidárium či Kneippův chodník. Schodištěm je propojíme s bazénem,“ popsal místostarosta. Návštěvníci budou procházet pomocí čipů.

Oprav se dočká také izolace a zateplení věže k toboganu. Zateplením pláště budovy se bude vedení města zabývat až v poslední části.

Radnice rozfázuje opravy do několika etap, podobně jako u zimního stadionu. Každý rok uvolní z rozpočtu asi deset milionů. „Pokud bude rozpočet města v takové kondici jako letos a nové vedení města přesvědčeno, že opravy jsou potřebné, začneme příští rok. Počítáme s tím, že lázně uzavřeme i na víc než půl roku,“ upozornil Tomáš Pifka.