Pracovali doslova na oficiální zakázce v areálu Dětského domova v Liptále a cílem jejich snažení bylo zkrášlit dětem prostředí, kde žijí. „Na čtyřech dřevotřískových deskách se vyjádřila šestice sprejerů, kteří každý po svém namalovali své oblíbené roční období.

Z finální práce bylo vidět, že i tato forma umění a vyjádření mladých nemusí vždy znamenat ničení majetku,“ přiblížil akci spoluorganizátor Honza Remer, podle něhož akce dopadla nad všechna očekávání.

„Jsem rád, že i při ranním dešti se mohlo malovat a zkrášlit prostředí, které využívají děti a veřejnost zdejší školy a domova,“ řekl. Veřejnost si nově zkrášlené prostředí bude moci prohlédnout při výročí zdejšího zařízení v průběhu září.

Vsetínští sprejeři však už nyní chystají další akci: pravidelný graffiti jam pořádaný na sklonku léta. Uskuteční se v sobotu 22. září. „Malovat se bude na všech legálech ve městě. To znamená na Sychrově, v Rokytnici a u nádraží a na večer je naplánována hip hop akce v bunkru na Ohradě,“ informují organizátoři. Tentokrát očekávají minimálně dvacítku sprejerů z celé Moravy.