Správa železnic v minulých dnech vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce rožnovské vlakové stanice. Oprava nádražní budovy, kolejiště i nástupišť má začít letos v srpnu a skončit v květnu příštího roku. Stát bude 236 milionů korun.

Hlavním cílem rekonstrukce je podle Správy železnic zlepšení podmínek pro cestující.

„Stavba bude zahrnovat rekonstrukci stanice a částečně i navazujícího traťového úseku. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 milimetrů nad kolejí pro komfortní nástup do moderních nízkopodlažních vlaků. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti,“ popsal za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Radní Petr Kopecký a zastupitelka Jarmila Mikulášková (oba Zdravý Rožnov)
V Rožnově skončil radní i zastupitelka. Opouštějí Titanic, zní z opozice

Bezbariérovost, parkování i stojany na kola

Kompletní přestavbou projde rovněž stávající nádražní budova. Změní se vnitřní dispozice, vzroste kapacita čekárny, vzniknou prostory pro odbavení cestujících a nové hygienické zařízení pro veřejnost.

„Samozřejmostí bude bezbariérový přístup do budovy, na veřejné toalety a na nástupiště. Pro informování nevidomých poslouží orientační hlasový majáček,“ informovala Správa železnic.

Cestující se mohou těšit také na designové lavičky a koše, stejně jako nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice. Ke zvýšení komfortu cestování má přispět také možnost celodenního nebo krátkodobého parkování přímo u nástupiště a u nádražní budovy.

V areálu nádraží vyroste také nový technologický objekt pro budoucí instalaci zabezpečovacího zařízení. S nádražní budovou bude propojený společným zastřešením. „V takto vytvořeném průchodu na nástupiště z přednádražního prostoru budou umístěny stojany na kola hlídané kamerovým systémem.“

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm oslavila 10. výročí otevření.
Jurkovičovu rozhlednu stavěli až na třetí pokus. Původně měla být v Brňově

Během stavby vlaky krátce nahradí autobus

Po dobu rekonstrukce nádražní budovy bude podle Správy železnic zajištěno fungování pokladny, čekárny a WC pro cestující v mobilních buňkách. Na nezbytnou dobu vznikne provizorní nástupiště, zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá pouze během října a listopadu.