„Soutěže se mohli zúčastnit fotoamatéři z celé republiky. Jedinou podmínku bylo, že fotografie musely vzniknout ve Valašském Meziříčí," vysvětlila podmínky soutěže referentka pro kulturu meziříčské radnice Václava Aubrechtová.

V kategorii do 18 let porota udělila první místo Elišce Zemanové za snímek nazvaný Volno! Druhé místo obsadil Martin Plesník se snímkem Náměstí z jiného úhlu pohledu a fotografie Život na vlásku od Marty Jelínkové a Lenky Šimčíkové se umístily na třetí příčce.

Nejlepší snímek s názvem Vidíš, takhle si dnes žijí ve Valmezu, který zastupoval kategorii nad 18 let, zaslala Marie Jakešová. „Do soutěže jsem měla připraveno více snímků, a tento jsem přihlásila spíše z recese. Je to starší snímek," přiblížila vítězka.

Fotografie Letní osvěžení od Žanety Kotkové získala pomyslnou druhou příčku a posledním oceněným se stal Martin Palát za snímek Rychlostí světla.

„Trošku mě mrzí, že většina autorů se odchýlila od tématu Život v pohybu a docela mě překvapilo, že spousta fotografií byla focena v malém rozlišení," řekl předseda poroty a zastupitel Vlastislav Navrátil.