Jako každý rok, i letos se celá akce nesla v netradičním a vtipném duchu. „Vždy zvolíme pro ples určité téma. Letos tedy dostal název Babybál,“ prozradila Pavla Trčková z organizačního týmu plesu.

Slovo baby v názvu přitom bylo možné vyložit dvěma způsoby. Buď jako anglický výraz pro dítě či „lidové“ označení něžnějšího pohlaví. Folkloristé ze Soláně využili při přípravě programu bálu obě možnosti. Už u hlavního vchodu do sálu tak příchozí vítali dva tanečníci v ženských krojích a seznámili je s tím, že právě zavítali na konkurz do folklorní školky souboru Soláň. V „dětském“ duchu se nesly také vtipné scénky, které si tanečníci pro diváky připravili.

V průběhu večera se pak návštěvníci bálu mohli zúčastnit soutěže nazvané Hrátky s cukrátky, aneb naval bonbón nebo to řeknu mamě. V provozu byl také Bar u mléčné žlázy a nechyběla ani bohatá tombola.

Do sytosti si zatančit, pobavit se a zazpívat si při cimbálové muzice přišly na vyhlášený bál desítky lidí z blízkého i vzdáleného okolí. Až z obce Bystřec v Orlických horách dorazil například Ladislav Špičák. „Přilákala mě sem přítelkyně, která je ze Zašové. Atmosféra je výborná, líbili se mi také vtipné scénky, které si členové souboru Soláň připravili. Vypadá to, že za rok přijedu zase,“ nechal se slyšet Špičák, který prozradil, že je na tomto bále vůbec poprvé.

Naopak tradičním návštěvníkem bálů pořádaných souborem Soláň je Martin Pospěch ze Zašové. Nenechal si ujít ani ten sobotní. „Jsem tady už asi poosmé nebo podeváté a vždy se zde výborně bavím. To se nedá ani popsat, to se jednoduše musí zažít,“ řekl Pospěch.

Spokojení byli také sami pořadatelé. „Atmosféra je skvělá, sál je plný. Víc lidí bychom tu už asi ani nedostali,“ hodnotil v průběhu večera Pavel Trčka ze Soláně. Ocenil, že lidé se přišli bavit, ačkoliv počasí, které o víkendu na Valašsku panovalo, příliš k opuštění teplého domova nelákalo. „Přijeli v podstatě všichni, kdo to slíbili. A to i přes tu hrůzu jaká je venku na silnicích,“ pochvaloval si folklorista.